|
W związku z licznymi błędami występującymi w przesyłanych do Kujawsko – Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia przypominamy o zasadach generowania plików list oczekujących.
Zasady generowania plików XML Dane generowane są zawsze na ostatni dzień miesiąca sprawozdawczego.
Przykład: dane za miesiąc październik 2006 roku powinny zostać wygenerowane w programie KS-SWD między 31 października (ostatni dzień miesiąca), a 10 listopada (ostateczny termin sprawozdawczy) 2006 roku ze stanem danych na 31 października 2006.
Błędem jest w tworzonych pomiędzy 1 a 10 listopada raportach (za październik), podawanie, iż dotyczą one miesiąca listopada. Dane za listopad będą wygenerowane w ostatnim dniu listopada lub pomiędzy 1 a 10 grudnia.
Raporty tworzone w inny sposób rozpoznawane są przez system komputerowy Narodowego Funduszu Zdrowia jako błędne i odrzucane z Centralnego Wykazu Kolejek Oczekujących.
Jednocześnie przypominamy, że raporty list oczekujących są integralną częścią sprawozdawczości przesyłanej przez Świadczeniodawców mających podpisane umowy z K-P OW NFZ w Bydgoszczy.
Nie wywiązywanie się z wyżej wymienionej sprawozdawczości obliguje Oddział NFZ do nakładania kar umownych.
Zobacz koniecznie: Kolejki oczekujących - zmiana formatu danych (2006-07-12)
Telefon kontaktowy: 052 325-28-38
|